از دست اول بخریم

مهمترین علت استارت نخوردن اتومبیل چیست؟

متن خلاصه

استارت نخوردن اتومبیل از متداول ترین مشکلات موجود است که خیلی ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. اما آیا می دانید عمده ترین دلیل آن چیست و چه عاملی باعث می شود تا اتومبیل شما استارت نخورد. در این مقاله ما به چند علت اصلی عدم استارت نخوردن ماشین اشاره می کنیم.

access_time 1400/6/3
remove_red_eye 549بازدید

مهمترین علت استارت نخوردن ماشین هنگام گرم بودن چیست؟

ممکن است در یک روز گرم تابستان ماشین شما استارت نخورد، این مشکل می تواند دلایل زیادی را شامل شود. استارت نخوردن ماشین هنگام گرم بودن ممکن است به سوخت، باتری، روغن و مایع خنک کننده موتور مربوط باشد.

  1. سوخت اتومبیل:

اگر موتور ماشین شما بیش از حد گرم شود، بخارهای خاصی می توانند انسداد ایجاد کنند، که باعث می شود گردش سوخت دشوارتر شود. این کار باعث می شود که ماشین شما با مشکل کار کند. البته  این مشکل در اکثر اتومبیل های جدید که مجهز به انژکتور سوخت هستند خیلی بروز نمی کند.

  1. باتری اتومبیل:

استارت نخوردن اتومبیل هنگام گرم بودن هوا می تواند به باتری ماشین شما مربوط باشد، زیرا درجه حرارت بالا می تواند به سرعت باتری شما را تخلیه کند. این به این دلیل است که باتری ها با مایعات کار می کنند و این امر می تواند در گرما تبخیر شود.

  1. روغن اتومبیل:

علت دیگر استارت نخوردن اتومبیل ممکن است ارتباطی با روغن شما داشته باشد. روغن موتور معمولی می تواند در دمای بالا دچار مشکل شود، به همین دلیل برخی از رانندگان در ماه های گرم تابستان روغن موتور با کیفیت و استاندارد استفاده می کنند.

  1. خنک کننده اتومبیل:

سرانجام، اگر اتومبیل شما در هنگام گرم بودن هوا استارت نخورد، ممکن است نشانه کمبود مایع خنک کننده باشد. وقتی مایع خنک کننده موتور کم باشد می توانید به طور جدی به اتومبیل شما آسیب برساند.

علت ضعیف استارت خوردن ماشین چیست؟

باتری مرده دلیل اصلی ضعیف استارت خوردن ماشین است. اگر باتری اتومبیل ضعیف است اما کاملاً خراب نیست، ممکن است استارت به آرامی بچرخد. و همواره صدای آرام و شبیه به ناله را بشنوید. با افت بیشتر ولتاژ، صدا ممکن است بیشتر شود. وقتی ولتاژ باتری حتی بیشتر کاهش می یابد، دیگر صدایی نخواهد آمد. با روشن کردن کلید حتی چراغ های اتومبیل نیز کم نور می شوند.

 

نیاز به کمک داری؟ پیام بده