از دست اول بخریم

اسب بخار چیست و چه نقشی در خودروها دارد؟

متن خلاصه

شاید از خود بپرسید اسب بخار چیست در خودرو و دلیل اهمیت آن در میان خودروسازان به چه دلیل است. باید گفت، هر اتومبیل یا کامیونی که خریداری می کنید دارای یک قدرت اسب بخار برای موتور خود است. به عنوان مثال خودروی پژو SD ۲۰۶ دارای ۱۱۰ اسب بخار(۵۸۰۰ دور در دقیقه) قدرت است.

access_time 1400/6/3
remove_red_eye 13277بازدید

توجه داشته باشید که میزان محاسبه سرعت هر اسب بخار وابسته به عواملی همچون، سرعت حرکت وسیله مورد نظر، جریان مخالف هوا و نیز توان وسیله مورد نظر است. برای این که به سوال” هر اسب بخار چقدر سرعت دارد” پاسخ صحیح داده شود شود به موارد گفته شده باید توجه کرد.

اما اگر فکر می کنید سرعت و قدرت اسب بخار چیست و چقدر است، این مقدار ۵۵۰ فوت بر پوند در ثانیه انرژی در هر اسب بخار است. یا به اصطلاح یک اسب بخار، بین ۷۳۵.۵ تا ۷۵۰ وات است.

این روش با استفاده از تجهیزات طراحی شده برای آزمایش میل لنگ اندازه گیری می شود. به همین دلیل است که رتبه بندی اسب بخار بین محاسبه و آزمایش ثابت نمی ماند. اگر وسیله نقلیه ای با قدرت ۲۰۰ اسب بخار بخرید و سپس همان وسیله نقلیه را روی دستگاه قرار دهید، تست آن کمتر از ۲۰۰ است. این بدان دلیل است که قدرت اسب بخار به عنوان حداکثر انرژی خروجی اندازه گیری می شود. بنابراین تا زمانی که یک عمل کامل از وسیله نقلیه خود دریافت نکنید، قدرت واقعی موتور کمتر از تصور شما است.

به این نکته توجه داشته باشید که صرف اینکه یک وسیله نقلیه در یک نمونه مقدار مشخصی اسب بخار تولید می کند، به این معنی نیست که همیشه یک مقدار ثابت است. متداول ترین مقصر این امر کاهش جریان هوا در موتور است، اما محدود کردن اگزوز باعث کاهش قدرت اسب بخار نیز می شود.

به همین دلیل حفظ موتور در شرایط عالی با تمیز بودن فیلترها و تغییر منظم فیلترها ضروری است. با حفظ میزان ثابت جریان هوا و اگزوز مناسب ، عملکرد موتور خود را در اوج حفظ می کنید. سرویس دهی به موتور اتومبیل شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیستم سوخت خودرو نیز بر اسب بخار تولید شده توسط موتور تأثیر می گذارد. برای داشتن حداکثر عملکرد قدرت اسب بخار، باید جریان کافی سوخت به موتور داشته باشید. پمپ های سوخت و فیلترهای سوخت از اهمیت اساسی در عملکرد وسیله نقلیه شما برخوردار هستند.

 

نیاز به کمک داری؟ پیام بده